Paraşüt Hakkında

HER ZAMAN YAPTIRABİLİRSİNİZ .ANCAK YILIN NEREDEYSE HER AYINDA UÇABİLECEĞİNİZ  İÇİN REZERVASYONLARINIZI MİNUMUM  15 GÜN ÖNCESİNDEN YAPTIRMANIZDA FAYDA VAR.TABİ DİLERSENİZ SABİT FİYAT GERANTİSİ İLE YERİNİZİ AYLAR ÖNCESİNDEN DE AYIRTABİLİRSİNİZ.

BÖYLE BİR DURUM ASLA OLMAZ! ÇÜNKİ PARAŞÜTLERİMİZ KALKIŞ ÖNCE YERDE AÇIK BİR ŞEKİLDE SERİLİ BİR DURUMDADIR.UÇUŞ DAĞDAN ATLAMA İLE BAŞLAMAZ,SİZ HENÜZ BİR KAÇ ADIMLA YÜRÜDÜKTEN SONRA PARAŞÜT TEPENİZE GELİR VE BİR KAÇ ADIM SONRA UÇUŞUNUZ BAŞLAMIŞ OLUR YANİ SİZ HALEN YÜRÜRKEN UÇUŞUNUZ ÇOKTAN BAŞLAMIŞTIR. KESİNLİKLE UÇURUMDAN ATLAYIP PARAŞÜTÜN SONRADAN AÇILMAMASI GİBİ BİR DURUM ASLA OLMAZ.

İPLER ÖYLE KOLAY KOLAY KOPAN BİR MALZEME İLE ASLA YAPILMAMIŞTIR,TAMEMEN KEVLAR MALZEMEDEN YAPILMIŞ İPLERDİR . HER YIL PARAŞÜTLERİN YENİLENDİĞİNİ DÜŞÜNECEK OLURSANIZ BÖYLE BİR DURUM İMKANSIZ DERECESİNDEDİR.

ELBETTE YEDEK PARAŞÜT VAR, OLASI BİR AÇILMASI GEREKTİĞİNDE PİLOT KARAR VERDİKTEN SONRA PİLOTUN KENDİSİ TARAFINDAN ATILIR VE AÇILIR. YEDEK PARAŞÜT HEM YOLCUYU HEMDE PİLOTU GÜVENLİ BİR ŞEKİLDE YERE İNMELERİNE YARDIMCI OLUR.

YAMAÇ PARAŞÜTÜNÜN KAZALARININ BAŞLICA SEBEBİ TECRÜBESİZLİK VE ACELECİKTEN MEYDANA GELİR.YAMAÇ PARAŞÜTÜ DÜŞÜNÜLDÜĞÜ KADAR GÜVENLİKSİZ BİR SPOR OLMAMAKLA BİRLİKTE İNANILMAZ DERECEDE GÜVENLİ BİR SPORDUR.KAZALAR GENELDE YA KALKIŞTA YADA KALKIŞTAN HEMEN SONRA MEYDANA GELİR.DAHA ÇOK TECRÜBESİZ TEK KİŞİLİK PİLOTLAR TARAFINDAN YAPILIR.TANDEM YAMAÇ PARAŞÜTÜNDE KAZA RİSKİ İNANILMAZ ÖLÇÜDE ZAYIFTIR.

ÖNCELİKLE SAKİN OLUN!  YAPACAĞINIZ BU ÖZEL AKTİVİYEYİ İŞİNİN EHLİ PROFOSYONEL KİŞİLERLE YAPACAĞINIZI UNUTMAYIN.ÇÜNKÜ PİLOTLAR HAYATLARINI BU İŞİ YAPARAK KAZANIYORLAR ASLA KENDİLERİNİ RİSKE ATMAZLAR. EMİN ELLERDE OLDUĞUNUZU GARANTİ EDİYORUZ.UÇUŞ ÖNCESİ ÇOK ALKOL VB MADDELER ALMAYIN. UÇUŞUNUZUN KEYFİNİ ÇIKARIN.

UÇUŞUNUZA GELİRKEN MEVSİME BAĞLI OLARAK ,YAZ İÇİN ŞORT-TŞÖRT VE SPOR AYAKKABI GİYMENİZ GEREKMEKTEDİR.EĞER HAVA ŞARTLARI SOĞUKSA PİLOTUMUZ SİZE UÇUŞ TULUMU MONT VE ELDİVEN VERECEKTİR. ŞAYET SPOR AYAKKABINIZ YOKSA OFİSİMİZDE SPOR AYAKKABI TARAFINIZA VERİLECEKTİR.SPOR AYAKKABISIZ KESİNLİKLE UÇUŞUNUZA MÜSADE EDİLMEZ. AYRICA UÇUŞ SÜRESİNCE VARSA GÜNEŞ GÖZLÜĞÜNÜZÜDE YANINIZDA OLDUĞUNDAN EMİN OLUN. GÜNEŞ GÖZLÜĞÜ ÖNEMLİ İHTİYAÇLAR ARASINDADIR.

UÇUŞA GELİRKEN , CEP TELEFONU, BOZUK PARA, ÇAKI,ÇAKMAK,SIRT ÇANTASI,EL ÇANTASI,  ŞAHSİ ACTİON VE DİJİTAL FOTOĞRAF MAKİNELERİNİN GETİRİLMESİ VE UÇUŞ SÜRESİNCE  SİZİN VE DİĞER İNSANLARIN EMNİYET İÇİN KULLANILMASI KESİNLİKLE YASAKTIR. UÇUŞTAN ÖNCE DAĞDA VEYA OFİSTE BU EŞYALARINIZI PİLOTUNUZA VEYA OFİS GÖREVLİNİZE TESLİM ETMENİZ GEREKMEKTEDİR.UÇUŞTAN HEMEN SONRA TÜM EŞYALARINIZI TAM VE EKSİKSİZ ŞEKİLDE ALABİLİRSİNİZ.

İLK VEYA 15. KEZ UÇUYOR OLMANIZ FARKETMEZ,. SADECE KALKIŞ ÖNCESİ PİLOTUNUZ  GÜVENLİĞİNİZ İÇİN KALKIŞ BRİFİNGİNDE SİZE SÖYLEYECEĞİ SADECE YÜRÜMENİZ VE 3-5 ADIM KOŞMANIZ DIŞINDA YAPACAĞINIZ HERHANGİ BİR ŞEY YOK.

BABADAĞINDAN OPTİMİUM UÇUŞ SÜRESİ 25-30 DK DIR. ANCAK HAVA VE RÜZGAR VE SİZİN DURUMUNUZ  İSTEĞİNİZ DOĞRULTUSUNDA  BU SÜRE UZATILABİLİR VEYA KISALABİLİR. MİN: 15 DK- MAX 45 DK.

7 DEN 70 E HERKEZ UÇABİLİR.ANCAK KİLO LİMİTİ ERKEKLERDE 100 KADINLARDA İSE MAKSİMUM 90 KİLOYA KADARDIR. BU ÖLÇÜLERİN ÜSTÜNE UÇUŞ YAPILMASI ,UÇUŞ GÜVENLİĞİ İÇİN UYGUN DEĞİLDİR. BOY MAXİMUM 190.

BÖYLE BİR DURUM DA UÇUŞUNUZ YA ERTESİ GÜNE AKTARILIR YADA ZAMANINIZ YOK İSE PARANIZ KOŞULSUZ İADE EDİLİR.

UÇUŞUNUZ BİZDEN DEĞİL DE SİZDEN KAYNAKLI BİR İPTAL YAŞANIYOR SA ŞİRKETİMİZİN VE PİLOTUMUZUN MAĞDUR OLAMAMASI ADINA ÖDEDİĞİNİZ ÜCRET TARAFINUZA GERİ İADE EDİLMEZ.ŞAYET HAVA ŞARTI VEYA BAŞKA BİR UNSURDAN ÖTÜRÜ BİR DURUM VARSA PARANIZ İADE EDİLİR.

ŞİRKETİMİZ ÜZERİNDEN ALMIŞ OLDUĞUNUZ TÜM TURLAR ŞİRKETİMİZ TARAFINDAN SİGORTA İLE GÜVENCE ALTINDADIR.

ÖLÜDENİZDE BELCEKİZ PLAJINA RAHAT VE GÜVENLİ BİR ŞEKİLDE İNMİŞ OLACAKSINIZ.

DAĞA ÇIKIŞ SÜREMİZ 30-35 DK KADARDIR.

DAĞA VARDIĞIMIZDA PİLOTLAR TARAFINDAN RÜZGAR YÖNÜ VE ŞİDDETİNE BAĞLI OLARAK KALKIŞ YAPACAĞINIZ PİST BELİRLENİR. SIRA İLE UÇUŞUNUZ BAŞLAR.

TERS RÜZGAR DİYE BİR ŞEY YOKTUR. TÜRBÜLANS VARDIR. BÖYLE BİR DURUMDA KALKIŞ YAPILMAZ, KALKIŞLAR VE İNİŞLER RÜZGARIN YÖNÜ HEM KARŞI TARAFTAN GELMESİ GEREKMEKTEDİR, ZATEN BÖYLE OLMAYAN BİR DURUMDA KALKIŞ YAPILMAZI İMKANSIZDIR. KALKIŞ YAPILDIKTAN SONRA LİMİTLERDE RÜZGARIN ARKADAN YANDAN VEYA HERANGİ BİR YÖNDEN GELMESİ UÇUŞ GÜVENLİĞİ İÇİN ENGEL TEŞKİL ETMEZ.

GÜNDE 5 SORTİ (SEFER) UÇUŞ YAPIYORUZ.08.30-10.30-13.00-15.00-17.00 SAATLERİNDE UÇUŞA ÇIKIYORUZ BU SAATLERDE SİZE UYGUN OLAN EN İYİ SAATLERİ REZERVASYON YAPABİLİR VE BU SAATLERDE UÇABİLİRSİNİZ.

SERVİSİMİZ GÜNDE 3 KERE VARDIR. UÇUŞTAN SONRA OTELİNİZE VEYA KALDIĞINIZ TESİSE BIRAKIYORUZ. BUNUN İÇİN EKSTRA BİR ÜCRET TALEP EDİLMEZ. SERVİS SAATLERİ SİZLERE UÇUŞ GÜNÜ BİLDİRİLECEK.