Yamaç Paraşütü Nasıl Yapılır?

Her tatil öncesinde Yamaç paraşütü yapmak için büyük bir hevesle planlanan ancak tatildeyken yapılan birkaç araştırma sonrasında korkularak vazgeçilen naçizane bir etkinliktir. Yamaç Paraşütü Nasıl Yapılır? sorusunu merak eden çokça kullanıcımız bulunmaktadır. Günden güne ilgi çeken bu doğa sporuna katılım her sene bir öncekinden fazla olmaktadır.  Bu spordan kaçanların birçoğu motorsuz bir hava aracının havada serbest bir şekilde bulunmasının doğru olmadığını düşündüğü sıkça bilinen bir gerçektir. Oysa yamaç paraşütü yapmak oldukça kolay bir iş olmakla birlikte gelişen teknolojiler ve sürüş teknikleri sayesinde oldukça güvenli hale gelmiştir. Yamaç paraşütü yaparak tatilinizi unutulmaz karelerle sonsuzluğa kadar saklayabilirsiniz. Yamaç paraşütü oldukça kaliteli olan kumaşlardan elde edilmiş paraşüt ve geriye kalan 3 adet ana parçadan oluşan mekanizmanın havada gökyüzünde yer alan hava kütlesinin kuvvetiyle hareket etmesidir. Yamaç paraşütü belli başlı üniversiteler tarafından lisansı verilerek daha güvenli hale getirilmiş lisanslı ve oldukça güvenli bir spor dalıdır. Lisanslı ve tecrübeli bir pilotun arkasına oturduğunuzda yamaç paraşütüne dair hiçbir şekilde bir korku duymanıza gerek yok. Fethiye yamaç paraşütü konusunda ülkemizde en iyi coğrafi ve hava koşulu sunan merkezlerden bir tanesidir. Babadağ zirvesinde yer alan 4 pistten günün durumuna göre tercih edilen herhangi birinden Ölüdeniz semalarına havalanarak eşsiz görüntülere şahit olabilir hatta oldukça küçük bir miktar fazla ücret ödeyerek bu güzel ve unutulmaz anları kameralar aracılığıyla ölümsüz hale getirebilirsiniz. Yamaç paraşütü nasıl yapılır sorusuna yamaç paraşütüyle geçen bir günü başından sonuna kadar anlatarak sizleri daha çok bilgi sahibi edelim.

Yamaç Paraşütüyle Bir Gün!

Fethiyede  yamaç paraşütü yapmak için telefon üzerinde bizimle iletişim kurduktan sonra buluşma noktalarında buluşmanız gerekir. Orada yapılan fiyat ödemeleri  ve sigorta işlemlerinden sonra Babadağ zirvesine çıkan yolda zirveye kadar karayolundan lüks aracımızla tırmanıyoruz. Zirveye çıktığınızda ise sizi zirvede bekleyen pilotunuzla tanıştıktan sonra oldukça kısa bir eğitimden geçirilecek sıranız geldiğinde gerekli ekipmanları taktıktan sonra havalanacaksınız. Bu havalanma esnasında heyecan yapma olasılığınız çok yüksek bu nedenle ilk havalanmada herhangi bir aksaklık yaşanmaması için sakin ve soğukkanlı olmanızı şiddetle tavsiye ediyoruz. Yamaç paraşütü nasıl yapılır sorusunda en çok akıllara takılan konu iniş ve kalkışlara pilota nasıl yardımcı olunması gerektiği konusudur. Birkaç hızlı ve uyumlu adımlarla bu zor görünen ancak kolay olan işlemleri yapabilirsiniz. Belcekız sahiline inmek üzere yaklaştığınızda sizi bekleyen insanları ve sağlık görevlilerini göreceksiniz. Eğer 30  dakikalık uçuş esnasında olmaması gereken bir şey olursa orada sizleri devamlı olarak takip eden ekipler hemen müdahale etmeye hazırdırlar. Gelişen teknoloji gelişmiş uçuş teknikleri sayesinde yamaç paraşütü kazaları hemen hiç seviyesine inerek bu kalıcı spor çok daha güvenli bir hal almıştır.

Uçuş Esnasında Uçuşan Kelebekler!

Yamaç paraşütü nasıl yapılır Yamaç Paraşütü ile Uçuşunuzun  maximum düzeyde keyif almak almak istiyor ve  Bu güzel anların mahvolmasını istemiyorsanız almanız gereken bazı önlemler var. Bir gece önce aşırı Alkol tüketiminden uzak durun.Uçuş öncesi aşırı Tok yada Aç olmayın.Yanınıza Güneş gözlüğünüzü ve spor ayakkabınızı getirin, Eğer  spor ayakkabınız yok ise bizler sizin için ayakkabı temin edeceğiz. Tüm hazırlıklarımız ve kontrollerimiz bitiminde Lüx ve konforlu transfer aracaımız ile Dağa intikal ediyoruz.Babağa ‘a ulaştığımızda Muhteşem Ölüdeniz manzarasını seyredebilir,fotoğraf çekebilir ve kısa süreli ihtiyaçlarınızı karşılayabilirsiniz.Profosyonel uçuş ekibimiz Kalkış için en iyi pisti belirledikten sonra Sizlere Kıs bir Kalkış ve güvenlik ile bir brifing ardından sizleri uçuş için hazırlayıp, en uygun kalkış pozizyonuna geçerek kalkışlarını birer birer icra edeceklerdir. Sizin yapmanız gereken tek şey Pilotunuzun talimatlarını dinlemek ve kalkış yaptıktan sonra Arkanıza kurulup O muhteşem Ölüdeniz manzarasını izleyerek uçuşunuzun keyfini çıkarmak. Ayrıca  Airborne Paragliding Firması bünyesinde çalışan Minimum 10 yıllık deneyimli pilot kadrosu ile sizlere unutulmaz anlar yaşatmaya hazırlar. Bu cennet beldemiz Ölüdenizde her yıl  150.000 e yakın Ticari uçuşun yapıldığını düşünüldüğünde bu sporun ne kadar da güvenli olduğunun da bir kanıtıdır. Kısacası kurallara uyduktan sonra bu sporu 7 den 70 ‘e herkez  kolaylıkla yapabilir ve son derece  güvenlidir.

13 yorum

 1. avatar
  Posted by nur| 21 Kasım 2017 |Cevapla

  Ölüdeniz’in muhteşem manzarasında uçmanın verdiği eşsiz duyguyu tatmak da başlıca bir güzellik

 2. avatar
  Posted by ali| 24 Kasım 2017 |Cevapla

  Yamaç paraşütü engelli grupları için de yapılabilir bir spor mu? bu konu hakkında da bilgi verebilirseniz çok memnun olurum. özellikle Bedensel Engelliler için uçma Fikri çok güzel gözüküyor.

 3. avatar
  Posted by saadet| 25 Kasım 2017 |Cevapla

  yamaç paraşütü eskişehir de var ama bir türlü katılamadım bu organizasyona heyecan arayanların birinci tercihi olmalı bence. Gökyünde kartal misali süzülmek Harika bir duygu bence.

 4. avatar
  Posted by merv| 25 Kasım 2017 |Cevapla

  bir kac kez yamac parasutu yaptım ve cok eğlenceliydi. insanın resmen damarlarına isliyo bu adrenalin

 5. avatar
  Posted by sefa| 26 Kasım 2017 |Cevapla

  tatil için akdenizde bulunuyorsanız mutlaka 1 gününüzü ayırın ve yamaç paraşütü ile uçma zevkini yaşayın.

 6. avatar
  Posted by mehmet| 26 Kasım 2017 |Cevapla

  yükseklik korkum var ama bakalım bu sene deneyeceğim bu yamaç paraşütünü sizlerinde sayesinde fiyatlarınız güzel.

 7. avatar
  Posted by Mert| 27 Kasım 2017 |Cevapla

  Yamac parasutu dunyayi yukardan izlmek icin harika bir firsat. Bende dusunun ve cesaret edin. Ben yaptim. Yine istiyorum

 8. avatar
  Posted by cenk| 28 Kasım 2017 |Cevapla

  gerçekten çok zevkli bir spor bence 1 kere denedim bağımlısı oldum bu yamaç paraşütünün.

 9. avatar
  Posted by Ballı Soprano| 29 Kasım 2017 |Cevapla

  fethiye’de sürekli paragliding yapanlar oluyor, onları izlemesi çok keyifli oluyor.

 10. Posted by emre| 30 Kasım 2017 |Cevapla

  çok istiyorum yamaç paraşütü ama bir türlü yapmak nasip olmadı bu yaz umarım yaparım bir yerde

 11. avatar
  Posted by Sait| 30 Kasım 2017 |Cevapla

  Yamac parasuri son derece heyecan dolu bir spor. Herkes yapmali bence. Bu adrenalinden mahsur kalmayin

 12. avatar
  Posted by Fatih.| 12 Aralık 2017 |Cevapla

  Hiç paraşüt turu yapmadım ama çok güzel işte ya keşke elimde olsa da yapsam.

 13. avatar
  Posted by Rabeeh| 21 Aralık 2017 |Cevapla

  extrem sporlarına ilgim var paraşüt ile atlmaayı çok isterim.

Bir Yorum Yazın.

yorumlarınız değerli bizim için bir yorum yapın.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.