Eğitim Programına Hoşgeldiniz!

Dünyada İlk Online Öde Al Pilot Eğitim Programı.

AIRBORNE PARAGLİDİNG PARAMOTOR & PARATRİKE  BAŞLANGIÇ KURSU

Kurs; öğrenci sayısı ve meteorolojik koşullara bağlı olarak AZAMİ  20  günüdür.

Önemli Uyarı :  Paramotor & Paratrike kursu için ,önceden herhangi bir tecrübe aranmamaktadır. Yamaç paraşütü bilmenize gerek yok! Hiçbir bilgisi olmayan kursiyerler direkt olarak kursa katılabilirler.

Kursa Katılım Şartları

 1. a. Sağlık yönünden uçuşa engel bir durumu bulunmamak
 2. b. Kondisyon ve fiziği spora uygun olmak
 3. c. Ders disiplini ve iş disiplinine uygun olmak
 4. d. Uçuş için istekli olmak
 5. e. Eğitim öncesi Uçuş ve risk taahütmesini  imzalamış olmak.

Hazırlanması Gereken Evraklar

 1. a. Nüfus cüzdanı aslı ve fotokopisi,
 2. b. Adli sicil kaydı kursun başlamasından en fazla 6 ay önce alınmış olmalıdır, 18 yaşının altındaki     kişilerden alınmaz. (Adli Sicil kaydında her hangi bir nedenden yargısı devam edenle, taksirli suçlar dışında kalan suçlardan hüküm giymiş olanlar kursa kabul edilmezler.)
 3. c. Kan grubu belgesi, (Ehliyet/Nüfus Cüzdanı üzerinde belirtilmiş ise yeterlidir.)
 4. d. Taahhütname, 18 yaşını doldurmamış olanlar için ayrıca velisinden imzalı ve noter onaylı muvafakatname belgesi getirirler.
 5. e. Eğitim öncesi Uçuş ve risk taahütmesi.
 6. f. İlk yardım sertifikası.
 7. g. APPİ tarafından belirlenen kimlik ve lisans bedellerinin ödenmesi.

DERSLER

a-Malzeme tanıtım (PARAMOTOR & PARATRİKE )

b-Aerodinamik

c-Meteoroloji

d-Sevk idare

e-Hava trafik kuralları

f-Emercensiler

 Yer çalışmalarında her öğrenciden kanadı uçuşa hazırlaması, baş üzerinde tam olarak kontrol edebilmesi ve kalkış pozisyonu ile koşusunu doğru olarak yapabilmesi istenir. Bu çalışmalarda öğrencinin bilinçli olup olmamasına, kanat kontrolüne ve sevk idaresine bakılır. Teorik ve uygulamalı eğitimlerini başarıyla tamamlayanlar son olarak bir sınava tabi tutulur. Geçerli not %75’tir.

Uygulamalı Uçuş Eğitimi

Bu safhada tatbiki uçuş yaptırılır. Yer çalışmasında ve teorik derslerde başarı gösteren öğrenci paramotor pilot adaylarına eğitmen ile birlikte uçmaya başlar. Paramotor uçuşu için başarı gösteren pilot adayları kendi başlarına uçuşa başlar.15 kalkış-iniş gerçekleştiren ve bu safayıda başarıyla geçen pilot adayları, başlangıç seviyesi pilot olarak kurstan mezun olurlar.APPİ  PPG  pilot ve APPİ paratrike pilot lisansı alırlar. Bu safhadaki maksimum rüzgâr limiti 20 km’dir.

Eğitimlerimizde tarafımıza ait olanlar;

*-Paramotor & Paratrike ,  Ulaşım aracı, Kanat, harnes, yedek, kask, telsiz, Konaklama, transver ve nakliye, Eğitim doküman ve görsel eğitim malzemeleri, lisans

Kursiyere ait  olanlar;

Yemek ,

Kurs Yeri;

Fethiye ölüdeniz  bölgelerinde eğitimler verilecektir.

PARAMOTOR EĞİTİMİ  5500 TL DEPOZİT ÖDE 500 TL

PARATRİKE EĞİTİMİ    Fiyat :7000 tl  depozit öde 500 tl.

EĞİTMENLERİMİZ

Eğitmenlerimizi tanıyın.

ERDOĞAN ŞANSLI   PARAMOTOR&PARATRİKE  ÖĞRETMEN PİLOT

1974 : Bulgaristan / Şumlu kasabası doğumlu
1989 : Bulgaristan’dan Türkiye Cumhuriyetine ailesiyle göç etti.
1990-1993 : Liseyi Türkiye’ de okudu.
1993 : Türk Hava Kurumu Paraşüt Başlangıç Kursuna Katıldı
1994-1996 : Paraşüt Milli Takımıyla atladı 1000’den fazla atlayış tecrübesi var. Olimpiyat deneme yarışlarında hedef dalında Balkan üçüncülüğü ve Avrupa beşinciliğinde derecelere sahip.
1996 : Türk Hava Kurumunda Microlight (Motorlu Delta Kanat ) ve Hangglider (Delta Kanat ) kurslarına katıldı. Kendi imkanlarıyla Yamaç Paraşütüyle uçmaya başladı.
1997-2015 : Ölüdeniz’ de tandem Pilotu Olarak Burerflys Şrketinde işe başladı ve halen değişik firmalarda bu mesleği yapmaktadır. 8000 Tandem uçuşu tecrübeli. Microlight ile Ölüdenizde Turistik uçuşlar gerçekleştirdi ve 600 saat’ den fazla uçuş tecrübesi var.
1999 : İlk paramotoruna sahip oldu.
2002 : Paramotor uçuş dersleri vermeye başladı.
2003 : Sam Air Uçuş Okulundan Özel Pilot Lisansı ( PPL ) aldı. 61 saat uçuş tecrübeli. Aynı yılda Türk Hava Kurumundan Paramotor Eğitmenlik talebinde bulundu. Yetersiz denilerek Paramotor Eğitmenlik yetkisi şu ana kadar verilmeyerek haksızlığa uğradı. Bunun üzerine Eylül 2013 senesinde İspanyada Eğitim veren Sky School Paramotor Uçuş okulundan Paramotor Eğitmenlik Lisansını aldı.